Polaroid ir Fujifilm fotoaparatai – kuo jie skiriasi ir kurį įsigyti?

Pirmasis Polaroid fotoaparatas prekyboje pasirodė 1948 metais prieš pat Kalėdas. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl pirmasis asmeniniam naudojimui skirtas fotoaparatas pasaulyje taip greitai išpopuliarėjo. Ilgus dešimčius Polaroid buvo praktiškai monopolininkai momentinių fotoaparatų rinkoje, niekas nesugebėjo mesti jiems iššūkio iki pat 1998 metų, kai momentinių fotoaparatų kryptį pasirinko Fujifilm kompanija, pristačiusi pirmuosius Instax Mini fotoaparatus.

Kadangi Fujifilm fotoaparatai buvo pigesni, o ir jų išlaikymas taip greitai netuštino piniginių, ilgainiui jie tapo numeriu vienas momentinių fotoaparatų rinkoje. Kurį laiką Polaroid iš viso buvo nutraukusi savo fotoaparatų gamybą ir tik nesenai kartu su partneriais ją vėl atgaivino.

Kadangi pasaulyje yra du dideli momentinių fotoaparatų gamintojai, žmonės dažnai visus momentinius fotoaparatus vadina vienu žodžiu – „polaroidais“. Tačiau tokia sąvoka yra klaidinga, nes Polaroid ir Fujifilm fotoaparatai yra visiškai skirtingi. Nors abu yra momentinių fotoaparatų gamintojai, jų komponentų negalima maišyti. Pavyzdžiui – Polaroid fotoaparatui netiks Fujifilm firmos fotolapeliai, o Fujifilm fotoaparatui netiks Polaroid fotolapeliai. Taip pat ir su kitais kompinentais.

Mūsu parduotuvėje galima įsigyti tik Fujifilm ir Polaroid firmos fotoaparatų ir fotolapelių. Kviečiame išsirinkti!

Fotoaparatai

Fotolapeliai