Ar galima momentinį fotoaparatą gabenti lėktuvu?

Žinoma, tačiau jį patikros metu reikės pateikti kaip atskirą elektronikos prietaisą. Pasitenkite, kad fotoaparate patikros metu nebūtų įdėtos fotojuostelės, nes jei fotaparatas kartu su jūsų lagaminu bus peršviestas rentgeno spinduliais, fotolapeliai galimai bus sugadinti.

Ar momentinės nuotraukos su laiku išblunka?

Visiškai išblukti nuotraukos negali, tačiau su laiku gali pasidaryti šiek tiek blyškesnės. Nuotraukas patartina laikyti fotoalbume arba dėžutėje, kur jų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.

Ar nuotraukos purtymas padeda vaizdui greičiau išryškėti?

Ne. Tiesą sakant taip darydami galite netgi pakenkti nuotraukai. Geriausia pasirodžius nuotraukai ją padėti ant lygaus paviršiaus vaizdu į apačią ir palikti nuotrauką porai minučių ramybėje bei leisti cheminėms reakcijoms padaryti savo magiją.

Ar fotolapeliai turi galiojimo datą?

Taip. Momentinių fotoaparatų lapeliuose yra cheminių medžiagų, kurių reakcija ir sukuria spalvotą nuotrauką. Fotolapelių galiojimo data būna nurodyta ant dėžutės. Nors fotolapelius galima naudoti ir pasibaigus jų galiojimui, atminkite, kad pasibaigus galiojimui spalvos gali nebebūti tokios ryškios.

Ar Fujifilm ir Polaroid yra tas pats?

Ne. Nors daug kas Fujifilm fotoaparatus vadina „polaroidais“, tai nėra tiesa. Tai du skirtingi gamintojai, turintys savo momentinių fotoaparatų seriją. Todėl Fujifilm fotoaparatams netiks Polaroid fotolapeliai ir atvirkščiai.

Kokybe šiedu fotoaparatų gamintojai nenusileidžia vienas kitam, tiesiog žmonės iš sentimentų, nes Polaroid buvo momentinių fotoaparatų pradininkas, yra linkę visus momentinius fotoaparatus vadinti „polaroidais“.

Padarius nuotrauką ši neišlindo iš fotoaparato. Kas gali būti?

Tam gali būti kelios priežastis:

  • Fotokasetę įdėjote ne ta puse. Patikrinkite ar teisingai įdėjote fotokasetę. Jei kasetė įdėta teisingai, atidarius fotoaparato dangtelį kasetės viršuje turi matytis geltona juostelė.
  • Nusilpo fotoaparato baterijos. Pabandykite pakeisti baterijas naujomis.