Paskelbta

Kaip naudotis „Fujifilm Instax Mini 9“ fotoaparatu?

Žmonės, kurie nori nedidelių momentinių nuotraukų, įprastai renkasi fotoaparatus iš „Fujifilm Mini“ serijos. Šįkart apžvelgsime „Fujifilm Instax Mini 9“ modelį, kuriuo naudotis yra itin paprasta.

Fotoaparato įjungimas ir išjungimas

Jei laikote fotoaparatą nugarėle į save (tarsi pasiruošęs fotografuoti), fotoaparato įjungumo mygtuką rasite  kairėje pusėje šalia objektyvo. Paspauskite mygtuką – objektyvas išsiskleis ir atsivers. Palaukite kol virš objektyvo užsidegs viena iš lempučių (jų funkciją aptarsime kitoje dalyje) ir galite fotografuoti.

Verta pastebėti, kad fotoaparato išjungti tuo pačiu būdu nepavyks. Spaudinėjant įjungimo mygtuką paprasčiausiai niekas nevyks. Norėdami išjungti fotoaparatą turite pastumti objektyvą į fotoaparato vidų tiesiog pirštais. Nebijokite to daryti, objektyvas lengvai susiskleis vos pastumtas.

Fotoaparato nustatymai

Kaip minėjome prieš tai buvusioje dalyje, įjungus fotoaparatą virš objektyvo užsidegs viena iš lempučių. Įjungtas fotoaparatas pats nustato koks yra apšvietimas ir jums rekomenduoja nustatymą. Lemputė gali užsidegti prie vieno iš šių pasirinkimų – Saulėta; Saulėta su nedideliu debesuotumu; Debesuota; Patalpoje. Siūlome pasikliauti fotoaparato rekomendacija ir pasukti objektyvą iki rekomenduojamo nustatymo.

Taip pat galima pasirinkti ir Hi-Key pavadintą nustatymą. Iš esmės šis nustatymas nedaro nieko įpatingo, tik pašviesina nuotrauką ir prislopina krentančius šešėlius.

Kaip įdėti fotokasetę?

Tai labai paprasta. Atidarę fotoaparato nugarėlėje esantį skyrelį viršuje matysite geltoną juostelę. Analogišką geltoną juostelę rasite ir ant išpakuotos kasetės. Jūsų tikslas – įdėti kasetę taip, kad dvi juostelės susijungtų į vieną. Tai padarę galite uždaryti dangtelį ir padaryti pirmąją nuotrauką. Norime pabrėžti, kad vietoj pirmos nuotraukos iš fotoaparato išeis juoda plokštelė, kuri saugo likusias nuotraukas nuo šviesos spindulių. Nebijokite daryti pirmąjį kadrą ir minėtą plokštelę tiesiog išmesti. Kai plokštelė pasišalina – galite daryti 10 kadrų paeiliui. Tiesa, kai plokštelė jau pašalinta neatidarinėkite kasečių skyrelio iki kol nepasibaigs visi kadrai. Kitu atveju bus apšviestas ir sugadintas mažiausiai vienas kadras.

Kai kasetė pasibaigia ir dešinėje esančiame ekranėlyje matote nulį, vėl galite atidaryti kasečių skyrelį ir išmesti tuščią kasetės plastmasinį rėmelį bei įdėti naują kasetę.

Kaip fotografuoti?

Kai tinkamas nustatymas pasirinktas, fotografuoti galite stebėdami vaizdą per akutę ir nuspausdami mygtuką, esantį iškart po ja, priekinėje dalyje. Jei darote asmenukę, ant objektyvo galite matyti nedidelį veidrodį. Stenkitės, kad norimas nufotografuoti vaizdas tilptų į veidrodį. Tokiu atveju vaizdas tilps ir į nuotrauką.

Padarytos nuotraukos bus lygiai tokio paties dydžio, kaip įprastinė banko arba bet kokio prekybos centro nuolaidų kortelė.

Per kiek laiko išryškėja vaizdas nuotraukoje?

Įprastai pirmieji vaizdai nuotraukoje ima ryškėti po pusės minutės. Tačiau geriausiai nuotraukos kokybę galima įvertinti praėjus maždaug 3-5 minutėms.

Dažna žmonių klaida – tikėjimasis, kad vaizdas ims ryškėti juodojoje nuotraukose pusėje. Ne. Tai yra nuotraukos nugarėlė ir vaizdo reikėtų tikėtis būtent baltojoje nuotraukos pusėje.

Baterijos

Gamintojas rekomenduoja „Instax Mini 9“ modelio baterijas keisti kas 100 padarytų nuotraukų. Į fotoaparatą dedasi 2 įprastinės AA tipo baterijos, kurias galima pakeisti netgi įpūsėjus fotokasetę nebijant ką nors sugadinti.