Nusprendus po ilgos pertraukos įsigyti nuotraukų albumą, neretai žmonės susiduria su dilema – kokio tipo albumą pasirinkti? Juk yra ne tik gausybė stilių, bet ir albumų tipų. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius albumų tipus ir pasistengsime padėti jums nusistatyti kokio albumo reikia.
Pirmiausia, renkantis albumą, atsižvelkite į nuotraukų dydžius, kurie pas jus dominuoja. Jei nuotraukų iš seniau neturite, viskas kur kas paprasčiau – tiesiog galite prisirišti prie vieno standartinio dydžio ir visas nuotraukas gamintis tų pačių išmatavimų. Tačiau, jei iš seniau turite įvairių dydžių nuotraukų bei norite jas sutalpinti į vieną albumą, dalis pasirinkimų jums atkrenta ir lieka tik klijuojami albumai arba albumai magnetiniais lapais.
Klijuojami albumai
Šiai kategorijai priklausantys albumai turi baltos (dažniausiai) arba kitos spalvos storesnio tipo piešimo popierių primenančius lapus. Įprastai šie albumai dar turi papildomą plonytį pergamentinio popieriaus perskyrimą tarp kiekvieno lapo. Šis padeda apsaugoti nuotraukas.
Į tokio tipo albumus galite dėti įvairių dydžių nuotraukas, kurios, žinoma, turi neviršyti paties albumo išmatavimų. Šiems albumams reikalingos papildomos priemonės nuotraukoms įklijuoti. Įprastai tam rekomenduojame specialius nuotraukų kampelius arba dvipusius lipdukus. Žinoma, galima naudoti ir namuose esančius klijus, tačiau tuomet atsiranda rizika, kad jei klijai savo sudėtyje turi vandens, šis gali suraukšlėti albumo lapą, ant kurio priklijuota nuotrauka.
Albumai magnetiniais lapais
Šie albumai skirtingų pardavėjų kartais vadinami skirtingai – su magnetiniais lapais arba su lipniais lapais. Atvertę tokį albumą pamatysite blizgius ir slidaus paviršiaus lapus, padengtus plėvele. Plėvelę gražiai atplėšiame nuo lapo, sudedame ant jo nuotraukas ir plėvelę vėl švelniai uždedame ant nuotraukomis padengto lapo. Daugiau jokių papildomų priemonių nuotraukoms klijuoti su šio tipo albumais nereikia. Teoriškai nuotraukas tokiuose albumuose galima išimti ir pakeisti kitomis, tačiau norint, kad apsauginė plėvelė išliktų tobulai prigludusi prie lapo, geriau to dažnai nekartoti.
Albumai 10×15 dydžio nuotraukoms
10×15 centimetrų dydžio nuotraukos šiai dienai yra standartas ir dažniausiai pasitaikantis nuotraukų dydis. Nieko nuostabaus, kad gamintojai taip pat siūlo ir plačiausią šio dydžio nuotraukų albumų bei rėmelių pasirinkimą. Šie albumai standartiškai būna su permatomomis kišenėlėmis būtent 10×15 cm dydžio nuotraukoms. Papildomų priemonių nuotraukoms tvirtinti – nereikia. Kai kurie tokio tipo albumai dar turi ir specialias vietas pastaboms prie nuotraukų prirašyti.
Albumai 13×18 dydžio nuotraukoms
Šio dydžio nuotraukas įprastai renkasi tie, kuriems standartinis 10×15 dydis atrodo per mažas. Tiesa, tokio dydžio nuotraukoms skirtų albumų pasirinkimas yra gerokai siauresnis. Šie albumai standartiškai būna su permatomomis kišenėlėmis būtent 13×18 cm dydžio nuotraukoms. Papildomų priemonių nuotraukoms tvirtinti – nereikia. Kai kurie tokio tipo albumai dar turi ir specialias vietas pastaboms prie nuotraukų prirašyti.
Albumai 15×21 dydžio nuotraukoms
15×21 – tai bene didžiausias nuotraukų dydis, kuriam galima rasti masinės gamybos albumų. Tačiau jų pasirinkimas įprastai būna irgi gana menkas. Pačios iš savęs nuotraukos yra gana didelės, tad tokio tipo albumai įprastai nebūna pernelyg talpūs, nes viename lape sugeba talpinti vos 1-2 nuotraukas. Šie albumai standartiškai būna su permatomomis kišenėlėmis būtent 15×21 cm dydžio nuotraukoms. Papildomų priemonių nuotraukoms tvirtinti – nereikia.
Momentinių nuotraukų albumai
Jei turite momentinį fotoaparatą, greičiausiai ieškote ir momentinėms nuotraukoms skirto albumo. Mūsų parduotuvėje be visų kitų, galite rasti ir albumų, skirtų tiksliai Instax Mini, Square arba Wide dydžio nuotraukoms. Šie albumai būna su atitinkamų išmatavimų kišenėlėmis, skirtomis būtent jūsų turimoms momentinėms nuotraukoms.