Visų pirma išsiaiškinkime kas yra ISO. ISO nurodo kameros jautrumą šviesai. Šį parametrą didinant arba mažinant skaitmeninėje fotografijoje keičiamas kameros jautrumas šviesai. Todėl jei aplinka stokoja gero apšvietimo, pasirinkus aukštesnį ISO parametrą galima pašviesinti nuotraukas. Žinoma, tai daroma ne be pasekmių. Didinant ISO nuotraukose vis ryškiau matomas „triukšmas“, dėl ko gerinamo apšvietimo sąskaita kenčia pačios nuotraukos kokybė.
Kaip ir skaitmeninėje, taip ir analoginėje fotografijoje, ISO parametrą galima koreguoti. Tiesa, tai daroma iš anksto pasirenkant fotojuostą su atitinkamu ISO. Prieš renkantis šį parametrą visų pirma reikėtų pasidomėti koks ISO rekomenduojamas jūsų kamerai. Dažnai paprastesniuose analoginiuose fotoaparatuose gamintojas nurodo tam tikrą ISO inervalą. Pavyzdžiui – nuo 200 iki 800 ar nuo 100 iki 400. Tad rinkdamiesi juostelę stenkitės įtilpti į rekomenduojamo ISO rėžius.
Kai fotoaparato gamintojo rekomendacijas jau žinote, derėtų pamąstyti ką žadate fotografuoti su perkama juostele. Kuo aukštesnis ISO bus, tuo jautriau reaguos į šviesą ir tuo didesnis „triukšmas“ bus nuotraukoje. Jei planuojate fotografuoti uždarose erdvėse su prastu apšvietimu, rinkitės juostelę su didesniu ISO – 400, 800 ar daugiau. Taip, nuotraukos bus labiau grūdėtos, tačiau jos bent jau nebus per tamsios. Jei fotografuoti žadate lauke, esant geram apšvietimui, rinkitės ISO 100 ar 200. Galite rinktis netgi ir juostelę su ISO 50, jei esate tikri, kad apšvietimas bus itin geras.
Jei planuojate fotografuoti tiek viduje, tiek ir lauke, bei nesate tikri koks apšvietimas bus, rinkitės saugų varijantą – juostelę su ISO 400 parametru. Šis parametras yra bene universaliausias ir išgausite gerą arba patenkinamą kokybę tiek esant geram, tiek ir prastesniam apšvietimui.