90-ųjų laidos atstovai turbūt puikiai pamena smagią sceną iš serialo „Draugai“, kuomet Rosas ir Čandleris svetimų vestuvių metu su vienkartiniais fotoaparatais darėsi fotosesiją. Ši scena iš serialo tapo kultine ir padėjo išpopuliarinti vienkartinius fotoaparatus. Būtent dėl šios scenos dar ir dabar žmonės dažnai savo vestuvėms nuperka keletą tokių fotoaparatų ir leidžia svečiams daryti nuotraukas iš jų perpektyvos.
Kodėl verta turėti vienkartinių fotoaparatų savo šventėje?
Savo šventėje greičiausiai turėsite profesionalų fotografą, kuris po viso vakarėlio grįš namo ir keliems mėnesiams „užmarinuos“ jūsų nuotraukas, kol galiausiai imsis jų retušavimo. O juk gražiausios gyvenimo šventės nuotraukų norisi tuojau pat! Turėdami vienkartinių fotoaparatų vestuvėse, jų nuotraukas galėsite išsiryškinti nors ir kitą dieną.
Žinoma, nereikia tikėtis, kad vienkartiniais fotoaparatais darytos nuotraukos bus kokybiškesnės nei tos, kurias atsiųs fotografas. Taip nebus. Tačiau jose emocijos bus natūralesnės. Žmonės kur kas drąsiau pozuoja kai juos fotografuoja ne nepažįstamas fotografas, o artimas draugas ar tiesiog stalo kaimynas. Pamatę tokias kameras neretai įsidrąsina net ir patys santūriausi vyresnio amžiaus svečiai.
Taip pat turėkite omenyje, kad svečių darytos nuotraukos leis jūsų vestuves pamatyti kitu kampu – iš svečių perspektyvos. Svečiams davus kamerą, neretai jie sugeba pagauti pačias natūraliausias tiek kitų svečių, tiek ir jaunųjų akimirkas.
Kaip panaudoti vienkartinius fotoaparatus vestuvėse?
Geriausias variantas – nupirkti kelis fotoaparatus. Jei šventėje yra atskiri staliukai – po fotoaparatą kiekvienam stalui. Patariame nedėti visų fotoaparatų į vieną vietą kur nors fotokampelyje. Kai kurie žmonės nedrįs jų paimti ir, juo labiau, išmėginti. Palikite juos ant stalų ir vakaro eigoje žmonės patys ims juos naudoti.
Kad visos nuotraukos nebūtų vienodos, šalia fotoaparatų palikite „Užduotį“. Užduotį galite atspausdinti ant kortelės ir joje nurodykite, kad paėmęs fotoaparatą žmogus turi nufotografuoti: 1) Juokingą kaimyno mimiką; 2) Šokančią porą; 3) Gražiausiai apsirengusį stalo kaimyną; 4) Jaunuosius; 5) Save.
Tokiu būdu po šventės išryškinę nuotraukas pamatysite, kad jose užfiksuoti praktiškai visi šventės svečiai, o ne tik tie, kurie buvo drąsiausi, kad naudotųsi kameromis.
Taip pat būtų pravartu kur nors nurodyti, kad blykstė fotografuojant vienkartiniais fotoaparatais yra būtina. Ypač jei fotoaparatas jos automatiškai neaktyvuoja. Švenčių metu įprastai itin stinga natūralių šviesos šaltinių, tad be blykstės visos nuotraukos išeis tamsokos. Kad to išvengti, ant fotoaparatų galite užklijuoti po lipnų lapelį, įspėjantį, kad blykstę įjungti būtina.