Paskelbta

Kuo skiriasi FujiFilm Mini 11 ir 9 modeliai?

Kovo mėnesį rinkoje pasirodęs Fujifilm Mini 11 momentinis fotoaparatas iš esmės tapo pakaitalu prieš 3 metus išleistam Fujifilm Mini 9 modeliui. Nors vizualiai juos gana lengva sumaišyti, po apvaliomis fotoaparato formomis slepiasi keli esminiai skirtumai, kurie Mini 11 modelį padaro pranašesniu.

1. Automatiniai nustatymai

Jei įjungus Instax Mini 9 fotoaparatą reikėdavo nepamiršti pažiūrėti kokį apšvietimo lygį aptiko fotaparatas ir kokį nustatymą reikia pasirinkti (labai saulėta, saulėta, debesuota, patalpa arba Hi Key nustatymą), tai Mini 11 fotoaparatas ne tik pats aptinka apšvietimo lygį bet ir parenka reikiamą nustatymą.

Nuotrauka su senesnio modelio fotoaparatu ir nuotrauka su automatiškai parinktais Mini 11 nustatymais

Tai labai patogu, kai norima fotografuoti greitai, nes pamiršus pakoreguoti nustatymus sugadinta nuotrauka kainuoja apie 1 eurą.

2. Asmenukių rėžimas

Jei norėdavote padaryti kokybišką asmenukę su Mini 9 fotaparatu, vienintelė galimybė tai padaryti buvo asmenukių lęšis, kurį reikėdavo pritvirtinti prie fotoaparato objektyvo. Padarius tai buvo galima fotografuoti objektus, esančius ne arčiau kaip 35 cm nuo fotaparato. Bėda ta, kad papildomą lęšiuką buvo lengva pamesti arba tiesiog pamiršti namuose, tad jis ne visada buvo po ranka.

Mini 11 modelio asmenukių rėžimo įjungimas

Tuo tarpu Mini 11 fotaparatas turi integruotą asmenukių rėžimą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai papildomai ištraukti objektyvą, kas leis fotografuoti objektus, esančius už 30-50 cm nuo fotoaparato.

3. Fotoaparato pagražinimai

Fujifilm Mini 11 fotoaparatas savo komplektacijoje turi ir du fotografavimo mygtuko pagražinimus. Jei nepatinka tradicinis mygtukas, ant jo galima uždėti komplekte esantį brangakmenio formos mygtuką arba tamsoje šviečiantį mygtuką. Abiejų priedų spalvos būna suderintos su parduodamu fotoaparatu.

Šviečiantis ir brangakmenio tipo fotografavimo mygtuko pagražinimai

4. Naujos spalvos

Mini 9 modelis buvo parduodamas 5 skirtingų spalvų, kurios gamintojų buvo pavadintos taip – „Cobalt Blue“, „Ice Blue“, „Flamingo Pink“, „Lime Green“ ir „Smoky White“.

Mini 9 modelio spalvų gama

Tradicijų nepakeitė ir Mini 11 modelis. Jis irgi parduodamas 5 skirtingų spalvų, tik šios yra labiau pastelinės ir turi tokius pavdinimus – „Sky Blue“, „Blush Pink“, „Charcoal Gray“, „Ice White“ ir „Lilac Purple“.

Mini 11 spalvos kur kas švelnesnės

5. Išvaizdos pokyčiai

Naujasis Mini 11 modelis yra apvalesnių formų nei jo pirmtakas, tai leidžia jam patogiau laikytis delne. Jis taip pat yra ir šiek tiek lengvesnis (Mini 11 – 293 gramai, Mini 9 – 307 gramai su baterijomis ir fotolapeliais), o taip pat ir plonesnis (Mini 11 – 107,6 mm, Mini 9 – 116 mm) bei aukštesnis (Mini 11 – 121,2 mm, Mini 9 – 118,3 mm).