Paskelbta

Viskas, ką jums reikia žinoti apie Fujifilm Instax fotolapelius

Fotolapeliai, fotoplokštelės, fotokasetės – tai skirtingi terminai, bet visi jie apibūdina tą patį produktą. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime kuo jie skiriasi vieni nuo kitų ir kokius fotolapelius jums reikėtų pasirinkti savo fotoaparatui.

Pradėkime nuo to, kad fotolapeliai ir fotoplokštelės yra vienas ir tas pats daiktas. Tiesiog fotolapeliai yra labiau paplitęs terminas, tad jį toliau ir naudosime šiame straipsnyje. Iš esmės yra taip: fotolapeliai = nuotraukos.

Tuo tarpu fotokasetė yra kasetė, kurioje talpinami jau minėti fotolapeliai. Visiems Fujifilm fotoaparatams tinkamose fotokasetėse standartiškai yra 10 fotolapelių. Arba kitaip tariant – 10 nuotraukų. Kartais pardavėjai parduoda dvigubas kasečių pakuotes, mes irgi tokias siūlome. Tai reiškia, kad tokioje pakuotėje tiesiog būna 2 fotokasetės po 10 fotolapelių. Bendrai – 20 fotolapelių.

Fujifilm parduoda trijų skirtingų tipų fotoaparatus – Mini, Square ir Wide tipo. Atitinkamai šiems fotoaparatams tinkamos tik jų dydžio fotokasetės. Toliau apžvelkime visus 3 nuotraukų dydžius atskirai.

Instax Mini fotolapeliai

Instax Mini fotolapelio dydis yra 54x86mm. Kitaip tariant, tai toks dydis, kaip ir bet kokios jūsų piniginėje esančios banko ar prekybos centro nuolaidų kortelės dydis. Instax Mini nuotraukos puikiai tinka nešioti piniginėse. Neskaitant rėmelio, pačios nuotraukos dydis yra 46x62mm.

Instax Mini fotolapeliai tinkami šiems fototoaparatų modeliams: Instax Mini 7, Instax Mini 7S, Instax Mini 8, Instax Mini 9, Instax Mini 10, Instax Mini 11, Instax Mini 20, Instax Mini 25, Instax Mini 26, Instax Mini 30, Instax Mini 50, Instax Mini 50S, Instax Mini 55, Instax Mini 70, Instax Mini 90, Instax Mini Hello Kitty.

Šie fotolapeliai ypatingi tuo, kad rinkoje galima rasti pačių įvairausių dizainų fotolapelių Mini fotoaparatams. Be standartinio balto rėmelio nuotraukų galima įsigyti ir su Hello Kitty, Pakalikų, Pokemonų personažais ar kitais spalvinias motyvais. Kitų dydžių fotolapeliai tokiais skirtingais dizainais pasigirti negali.

Instax Square fotolapeliai

Instax Square fotoaparatai iš visų Fujifilm fotoaparatų pasirodė vėliausiai, tad šis fotolapelių dydis yra gana naujas ir tinkamas tik keliems fotoaparatų modeliams. Square fotolapelio dydis – 86x72mm. Taigi, visas fotolapelis nėra iš tiesų kvadratinis. Tačiau atmetus rėmelį, viduryje esančios nuotraukos dydis yra lygiai 62x62mm.

Instax Square fotolapeliai tinkami šiems fototoaparatų modeliams: Instax Square SQ10, Instax Square SQ6, Instax Square SQ20.

Instax Square lapelių būna su baltais ir juodais rėmeliais, bei nespalvotų.

Instax Wide fotolapeliai

Ir pagaliau, atėjo eilė pristatyti dižiausius fotolapelius, skirtus Wide tipo fotoaparatams. Šie lapeliai yra lygiai dvigubai didesni už jau minėtus Mini lapelius. Jų dydis su rėmeliu – 86x108mm. Be rėmelio – 99x62mm. Dizaino prasme Wide tipo lapeliai turi tik standartinės baltos spalvos rėmelius. Vienintelė išimtis, kurią galima gauti – nespalvotų nuotraukų efektas.

Instax Wide fotolapeliai tinkami šiems fototoaparatų modeliams: Instax 100, Instax 200, Instax 210, Instax 300, Instax 500AF, Lomo’Instant Wide, Mint Instantkon RF70, Mint Instantkon RF70_Auto.